enter-article שימור שיער – נלחמים בגבורה עם הנשירה - מרכז מידע ארצי על הסרת שיער
הסרת שיער » מאמרים וחדשות » שימור שיער – נלחמים בגבורה עם הנשירה

שימור שיער – נלחמים בגבורה עם הנשירה

התקרחות מהווה את נחלתם של גברים רבים - זה מתחיל בדרך כלל בכמות שערות גדולה מהרגיל אשר נשארת על המברשת ובהמשך, זה יכול להגיע לערימות שיער מכובדות המתגלות מדי בוקר על הכר – אין ספק שעבור מי שממש קשור לשיער שלו, המשך התהליך ברוב המקרים לא צפוי להיות אופטימי  ופתאום צמד המילים "הלוואה בריבית" יקבל פירוש שונה לגמרי.

התקרחות אינה מהווה אך ורק את נחלתם של הגברים, וחשוב לציין שקיימים מקרים בהם גם נשים תסבולנה מתופעה של התקרחות ואז התחושות יהיו אף יותר קשות.
אבל ישנו אור בקצה המנהרה - שיטות שונות אשר פותחו לאחרונה בנושא של שימור שיער, מאפשרות לעכב באופן משמעותי את תהליך ההתקרחות ולהרוויח עוד זמן בחברת השיער.

סיבות שונות, גורל אחד

אם התחלתם תהליך של התקרחות ואתם רוצים לדעת אל מי לבוא בטענות, רוב הסיכויים שאת האצבע המאשימה תצטרכו להפנות לעבר הגנטיקה, כי תורשה מהווה הסיבה העיקרית להתקרחות. ישנן עוד מספר סיבות נוספות אשר עלולות להוות גורם להתקרחות כגון – תזונה לא נכונה ואורח חיים לא בריא, הזנחה של השיער והקרקפת, נטילת תרופות מסוימות וסיבות נוספות. המשותף לכל הסיבות להתקרחות הוא בעובדה, שרבים אשר תופעה זאת מהווה את נחלתם, יבחרו לא לחיות איתה בשלום וכחלק מכך, החיפוש אחר פתרונות לעצירתה, הוא רק עניין של זמן.


הפתרונות הטבעיים

אז עוד לפני שאתם מחליטים לפנות לטיפולים המורכבים יותר אשר ייעודם שימור שיער.
חשוב שתכירו מספר שיטות טבעיות אשר ייעודם לאפשר לטפח את השיער הקיים ולשמור עליו.
ראשית כל, אם אתם נמצאים במצב שרוב השיער עדיין על ראשכם ואתם מרגישים שלאחרונה כמויות השיער הנושר גבוהות מבדרך כלל - חשוב שתקפידו על טיפוח השיער, הברישו אותו, גזרו קצבות וטפחו אותו.

נשירת שיער נובעת לעיתים כתוצאה מאורח חיים לא בריא, חוסר בשינה, אכילה לא נכונה ולחצים נפשיים, אם יש לכם סיבה לחשוב שזאת הסיבה, ההמלצה היא כמובן לטפל בעצמכם. סגלו אורח חיים בריא יותר, הקפידו על שינה ועל תזונה מאוזנת העשירה בוויטמינים ובעיקר – ויטמין C, ויטמין A, ויטמין B12  וברזל ואולי הנשירה תחלוף כלא הייתה.

פתרון טבעי נוסף הינו עיסוי הקרקפת אשר ייעודו ניקויה משכבת הקשקשים ותאי העור המתים. שכבה זו מהווה את אחד הגורמים העיקריים להחרפת הנשירה, כך שניקוי יסודי של אותו השכבה יכול לסייע לעצירת התופעה.

חומר אחד שחשוב להכיר ושמו מינוקסידיל

אחד הטיפולים המתקדמים והחדשניים יותר למיגור נשירת שיער, מבוסס על חומר בשם מינוקסידיל.
פעולתו של החומר הפעיל במינוקסידיל היא הרחבת כלי הדם - מינוקסידיל גורם לגירוי של תאי האפיתל בזקיק השערה ובכך מאריך את חייה. הליך טיפול שימור שיער באמצעות מינוקסידיל הינו תהליך אשר כולל בדרך כלל סדרה של עשרה מפגשים, כאשר כל טיפול עורך כחצי שעה.

בשלב הראשון, יתבצע הליך של ניקוי הקרקפת מאותם תאי עור מתים וקשקשים אותם הזכרנו קודם.
בשלב הבא ימרח המינוקסידיל על הקרקפת, כאשר המטרה היא להחדיר אותו אל תוך שכבת הדרמיס – שהינה השכבה הפנימית של העור ומקום מושבם של זקיקי השיער. מכיוון שבכדי להגיע אל הדרמיס, צריך לעבור את שכבת האפידרמיס ומדובר בתהליך שאינו פשוט. עושים שימוש בטיפול במכשיר ג'ט מיוחד אשר חודר את שכבת האפידרמיס ומאפשר לחומר להגיע אל ייעודו בשלום ולעצור את הנשירה,  ממש כמו סופרמן של עולם ההתקרחות.

ייעודם של טיפולי נשירת השיער הוא לעצור את תהליך ההתקרחות ולעכב אותו עד כמה שניתן. חשוב לציין, שהטיפולים אינם יעילים להצמחה של שיער חדש על הראש. כך שבכדי ליהנות מהתועלות של השיטות השונות, חשוב להיות ערים לתופעת נשירת השיער ולהתחיל ולטפל בה בזמן, אל תהיו סקפטיים.

עוד באותו נושא

הסרת שיער- המדריך השלם

הסרת שיער- המדריך השלם

הפרסומות מספרות לנו על הסרת שיער באופן מלא, באופן זמני, לצמיתות, מה זה אומר בעצם? בזמנים שלנו בהם לאסתטיקה ולמראה החיצוני יש חשיבות גדולה,...

כל מה שצריך לדעת על מכשירי הסרת שיער

כל מה שצריך לדעת על מכשירי הסרת שיער

אפשר ללכת לקוסמטיקאית להסיר שיער , אפשר לבקש מחברה שתעשה זאת עבורכן, ואפשר לרכוש מכשיר הסרת שיער ולעשות את זה לבד... אם פעם...

קורס הסרת שיער- המדריך השלם

קורס הסרת שיער- המדריך השלם

באם אתם נמשכים לתחום של מקצועות הטיפוח או כבר עוסקים במקצוע שכזה ומחפשים מקצוע או מקצוע נוסף שיש לו ביקוש רב ויכול גם להניב הכנסה נאה....

הסרת שיער לגברים - להיראות כמו בפרסומות

הסרת שיער לגברים - להיראות כמו בפרסומות

מה שפעם נחשב ליופי גברי, נחשב בעיניי רבים (ורבות) כדבר שרצוי להסתירו, אם אפשר להסירו , עדיף. גברים, הסרת שיער זה בשבילכם אתה כבר רגיל למבטים...

הסרת שיער בלייזר - כללי בטיחות

הסרת שיער בלייזר - כללי בטיחות

טיפול הסרת שיער בלייזר, דורש כללי בטיחות, הן מהמכון והן מהמטופל.  למתעניינים, הנה מדריך קצר בנושא טיפול הסרת שיער בלייזר יכול להיות...

string(60) "הסרת שיער בלייזר – כללי בטיחות"